See on nüüd postitus sarjast "Eestis ei ole prü...
Kasutaja Pelgulinna FB grupp pilt
by Pelgulinna FB grupp in
>
> 12:00am Jan 1
See on nüüd postitus sarjast "Eestis ei ole prügiprobleemi". Kuna mina olen juba pikemat aega peast roheline, sorteerin prügi ja ostan meelsasti pakendivabalt, pean ma oma põhimõtteid üsna tihti selgitama. Peamine vastuväide on "aga Eestis ei ole ju prügiprobleemi, see on mingi arengumaade teema". Palun väga - Heina ja Ristiku tänava vaheline ala (filmiarhiivi taga) täna hommikul kell pool kümme.

Antud ala koristati Pelgulinna elanike koostöös Teeme Ära kampaania raames. Sellest on möödast pelgalt mõned kuud ja ümbrus meenutab juba sama seisu, mis oli enne kampaaniat. Paraku on linnakeskkonnas prügiga tegeledes nii, et kus on, sinna tuleb juurde.

Mina näeksin oma vaimusilmas seal hoopis mõnusa sileda asfaltkattega kergliiklusteed, millel mõlemas otsas piirded (et pisikesed uljad ratturid rataste alla ei satuks). Lisaks võiks olla paar pinki, üksik prügikast ja võibolla kasutaks ära looduslikku nõlva ja tekitaks sinna sellise liumäe, nagu pildil. Kuna seda otseteed kasutavad paljud Pelgulinna elanikud, et minna poodi (Arsenali näiteks), siis oleks mõnus kui see ala oleks jalutatav, mitte prügiga täidetud porimülgas. Aga see on lihtsalt pisikene ideepoeg, viskasin õhku, et võibolla keegi (ahoi Jube Juss, ahoi Raimond Kaljulaid) võtab kinni.

Tänasel päeval ei ole mul midagi selle vastu, et sealt hommikuti läbi jalutades pisem prügi üles korjata ja prügikasti pista. Küll aga paluks, et keegi tegeleks selle teleriga ja viiks selle vastavasse kohta, sest seda ma süles ei tassi.

Head
Liis